Best UK Casinos
Księga Gości Napisz do mnie
Kategorie: Wszystkie | SZYDEŁKIEM | ZDJĘCIA
RSS
środa, 05 maja 2010
Holandia

Dzień drugi to ziedzanie miasta, koło którego mieszkalismy, czyli Deventer, miasto portowe z piekna katedrą obecnie przerobiona na salę koncertową, bo wierni nie dopisywali, wiec kościół musiał sprzedać budynek :). Na zdjęciu wybieram sery na targu. Tu nabyłam kozi, a tak poza tym to przywiozłam pona d 2 kg przepysznych serów żółtych m.in. z gorczycą, włoski ( z papryka, oliwkami, róznymi ziołami), angielski z innymi przyprawami, starszy oraz wspomniany kozi też starszy;

sery

Kolejny dzień wycieczki, to Amsterdam, pogoda niestety nie dopisywała, było zaledwie 9 st , lało i wiało, więc siłą rzeczy zdjęć niewiele. Zwiedzaliśmy po wierzchu, bo kolejki do muzeów odstraszały. Zaszłam do palarni maryśki i wiem jedno, że to nie dla mnie, taki okropnie mdlący zapach;) W związku z okropna pogodą częśc zwiedzania odbyliśmy w tramwaju wodnym, ale i tak niewiele było widac, bo lało.

am

Przy kanale po przekątnej do domu, w którym ukrywała się wraz z rodzina Anna Frank (niewidoczny na zdjęciu)

am1

koniec uliczki w dzielnicy czerwonych latarni oraz w tle krzywy dom, budowany tak celowo, aby łatwiej było wciągać towary nie niszcząc elewacji

am2

widoczek typowy dla Amsterdamu roooowwweeerrrryyyy i kanał :)

19:00, doris144
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 maja 2010
Weekend w Holandii

Długi weekend spędziłam w Holandii. Na pierwszy ogień poszedł ogród Keukenhof, ogród polożony pod miejscowością Lisse. Główną atrakcją ogrodu są rośliny cebulowe. Co roku wysadza się ręcznie ponad 7 mln. cebulek. Ogród zajmuje powierzchnię 32 ha, otwarty dla zwiedzających od połowy marca do połowy maja. Cena wstępu 14 euro.

ogrod

widok z wiatraka

pola

pola tulipanów

but

drewniak

pole2

u nas na polach zboże, rzepak, a tam  tulipany:)

mp

Będąc w Lisse szkoda byłoby nie zajechac nad Morze Północne, tym bardziej, że żeby zejść na plażę, trzeba się najpierw trochę powspinać. Ach ta depresja:)

13:50, doris144
Link Dodaj komentarz »